Клариназе тб. * 10, противоалергично лекарствено средство
Състав:
Клариназе е противоалергично лекарствено средство без рецепта, под формата на таблетки. Опаковката е с 10 таблетки.
Активните вещества в Клариназе са: лоратадин 5 мг и псевдоефедринов сулфат 120 мг.
Действие:
Клариназе съдържа комбинация от две лекарства, антихистамин (лоратадин) и деконгестант (псевдоефедрин).
Антихистамините облекчават симптомите при алергия и простуда, като блокират действието на субстанция, наречена хистамин, която се образува в човешкото тяло.
Деконгестантите спомагат за отпушване на носа.
Клариназе облекчава симптомите, свързани със сезонен алергичен ринит (сенна хрема), като кихане, сърбеж или секреция от носа, сърбеж и сълзене от очите, придружени от запушване на носа.
В богатата колекция от непоносимости, които имаме в днешно време, прибавяме и непоносимостта към хистамин – биологично активно вещество – медиатор, което принадлежи към групата на т.нар. биогенни амини.
Въпросният хистамин се съдържа в голяма част от хранителните продукти, които консумираме, а организмът не го усвоява, защото се разгражда от червата с помощта на диаминоксидаза (ДАО). За хистаминова непоносимост можем да говорим, когато в организма има недостиг на ДАО, който е ключов за разграждането на хистамин.
При първите признаци на наближаваща пролет и полени навсякъде във въздуха се нуждаем от повече ензими, а ако нямаме достатъчно хистамините започват да реагират, защото той се е натрупал в тялото и не е усвоен от ДАО.
Показания:
- кихане,
- сърбеж и секреция от носа,
- сърбеж и сълзене на очите,
- запушване на носа.
Употреба:
Възрастни и юноши на 12 и повече години: по една таблетка Клариназе два пъти дневно с чаша вода, със или без храна.
Не приемайте това лекарство за период по-дълъг от 10 дни.
Листовка за пациента
Клариназе е противоалергично лекарствено средство без рецепта, под формата на таблетки. Опаковката е с 10 таблетки.
Активните вещества в Клариназе са: лоратадин 5 мг и псевдоефедринов сулфат 120 мг.
Действие:
Клариназе съдържа комбинация от две лекарства, антихистамин (лоратадин) и деконгестант (псевдоефедрин).
Антихистамините облекчават симптомите при алергия и простуда, като блокират действието на субстанция, наречена хистамин, която се образува в човешкото тяло.
Деконгестантите спомагат за отпушване на носа.
Клариназе облекчава симптомите, свързани със сезонен алергичен ринит (сенна хрема), като кихане, сърбеж или секреция от носа, сърбеж и сълзене от очите, придружени от запушване на носа.
В богатата колекция от непоносимости, които имаме в днешно време, прибавяме и непоносимостта към хистамин – биологично активно вещество – медиатор, което принадлежи към групата на т.нар. биогенни амини.
Въпросният хистамин се съдържа в голяма част от хранителните продукти, които консумираме, а организмът не го усвоява, защото се разгражда от червата с помощта на диаминоксидаза (ДАО). За хистаминова непоносимост можем да говорим, когато в организма има недостиг на ДАО, който е ключов за разграждането на хистамин.
При първите признаци на наближаваща пролет и полени навсякъде във въздуха се нуждаем от повече ензими, а ако нямаме достатъчно хистамините започват да реагират, защото той се е натрупал в тялото и не е усвоен от ДАО.
Показания:
- кихане,
- сърбеж и секреция от носа,
- сърбеж и сълзене на очите,
- запушване на носа.
Употреба:
Възрастни и юноши на 12 и повече години: по една таблетка Клариназе два пъти дневно с чаша вода, със или без храна.
Не приемайте това лекарство за период по-дълъг от 10 дни.
КЛАРИНАЗЕ табл, при сезонен алергичен ринит | Ogapharm
Листовка за пациента
Подобни продукти