Продукти Разширено

Парацетамакс саше 1000 мг * 10, при простуда и висока температура

Изчерпана наличност
арт. № 46974
Марка: Актавис Производител: Балканфарма-Дупница АД Форма: Сашета
Парацетамакс саше се използва за понижаване на температурата и облекчаване на леки до умерени болки.
841лв
Състав:

Парацетамакс
е лекарствено средство без рецепта, под формата на сашета. Опаковката е с 10 сашета.

1 саше Парацетамакс съдържа: 1000 мг парацетамол.

Действие:

Парацетамакс е лекарствен продукт без лекарско предписание с активно вещество Парацетамол, който е предназначен за понижаване на температурата и облекчаване на леки до умерени болки.

Парацетамол спада към фармакотерапевтичната група на болкоуспокояващите лекарства, които действат едновременно като лекарства, които понижават температурата със слабо противовъзпалително действие.

Предлага се под формата на гранули в сашета за директен прием в устата, без вода. 

Показания:

Парацетамакс се препоръчва за прием при болки от различен произход, като:

- зъбобол;
- главоболие;
- мигрена;
- болки в мускулите и ставите;
- при болезнена менструация;
- висока температура;
- простуда и грип.

Предимства:

Основното предимство на Парацетамакс саше е неговата форма. Той е под формата на гранули за директен прием в устата, без вода. Може да се приема навсякъде и по всяко време.

Употреба:

Препоръчителен дневен прием:

Възрастни и деца с тегло над 40 кг (около 12 години): Единична доза 1000 мг (1 саше) на 6 часа.

Максимална дневна доза 3 сашета по 1000 мг.

ПАРАЦЕТАМАКС саше 1000 мг, при простуда и температура





Листовка за пациента