Продукти Разширено

Парацетамол Екофарм тб. 500 мг * 20, при болка и висока температура

В наличност
арт. № 46081
Марка: ECOPHARM GROUP Производител: ЕКОФАРМ ЕООД Форма: Таблетки
Парацетамол Екофарм таблетки се използва за симптоматично лечение на слаба до умерена болка от различен произход.
200лв
бр.
Опростена поръчка
Състав:

Парацетамол таблетки
е лекарствено средство без рецепта. Опаковката е с 20 таблетки.

Една таблетка Парацетамол Екофарм съдържа: 500 mg парацетамол.

Действие:

Парацетамол Екофарм таблетки съдържа активно вещество парацетамол, което притежава изразено болкоуспокояващо и понижаващо температурата действие.

Въздействието му е по-силно върху ЦНС (централната нервна система) и по-слабо върху периферната, с което се обяснява по-слабото противовъзпалително действие на парацетамакс спрямо нестероидните противовъзпалителни средства.

Показания:

Парацетамол Екофарм таблетки се използва за лечение на лека до средно изразена болка при:

- главоболие;
- мигрена;
- зъбобол;
- ревматични и мускулни болки;
- менструални болки;
- възпаление на гърлото;
- за облекчаване на неразположението при висока температура и болки при простудни заболявания.

Употреба:

Препоръчителен прием:

За възрастни и деца над 12 години: 2 таблетки на всеки 4 часа.

Деца от 6-12 години: 1/2 (половин) до 1 таблетка на всеки 4 часа.

Парацетамол Екофарм, при болка и висока температура





Листовка за пациента